Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

27 IX 2020 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś taca połączona ze zbiórką do puszki na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W przyszłą niedzielę taca na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
  2. Dziś Teatr św. Jana Pawła II zaprasza na misterium „Cierpiący-Sprawiedliwy” na zakończenie Mszy Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 11:00 i 12:30. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po Koronce na monodramat „MIŁOŚĆ…” słowami Wojtyły, Wyszyńskiego, Kochanowskiego, Reymonta.
  3. W poniedziałek o godz. 15:00 po raz szósty będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego na pl. Szembeka w łączności z Papieżem i z całym światem w intencji kapłanów i pokój na świecie.
  4. W piątek 2 października po Mszy Św. wieczornej zapraszamy rodziców i nowych kandydatów do Bierzmowania do kościoła na pierwsze spotkanie i wspólny różaniec.
  5. W czwartek 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe codziennie rano o godz. 6:30, po południu o godz. 18:30 po wieczornej Mszy Św. Nastąpiła zmiana godziny różańca na prośbę rodziców. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.
  6. W przyszłą niedzielę 4 października o 19:00 recital organowy Adama Tańskiego. Szczegóły w aktualnościach.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w kościele przez cały dzień w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 7:00, 17:00 dla dzieci i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu w godz. 16:00-19:00. Zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci, które w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 będą miały I rocznicę Komunii Św. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, a po Mszy Św. Różaniec i adoracja do godz. 12:00. O godz. 16:00 spotkanie integracyjne dla ministrantów przy grillu.
  8. W październiku wyjątkowo konferencja przed chrztem będzie w pierwszy piątek miesiąca jak również w ostatni piątek miesiąca. W następnych miesiącach konferencje będą odbywać się tylko w ostatni piątek miesiąca.
  9. Przypominamy również, że w każdy pierwszy piątek miesiąca, ze względu na spowiedź w kościele, kancelaria będzie czynna wyjątkowo po wieczornej Mszy Św. do godz. 19:15, aby móc załatwić sprawy, które wymagają obecności kapłana.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz