Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

18 X 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe, o godz. 19:00 na plebanii spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  2. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 mkw. w strefie żółtej i 1 osoba na 7 mkw. w strefie czerwonej – ks. Biskup zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Ks. Biskup przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie naszej diecezji. Przypomina wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły. Więcej dekret ks. bpa Ordynariusza...

    „Dobrze byłoby, żebyśmy wszyscy powiedzieli sobie dość brutalną prawdę. To jak poradzimy sobie z pandemią, w 70 proc. zależy od tego, jak my obywatele – wierni będziemy przestrzegać zasad, jak często będziemy dezynfekować ręce, utrzymywać dystans i nosić maseczki”.
    (Zasłyszane, warto sobie przypominać)

  3. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30, 17:30. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży i dla osób dłużej pracujących o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  4. W czwartek z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:20 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą do Św. Rity.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zostały przygotowane specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wpisywać imiona zmarłych.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz