Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

1 XI 2020 - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  1. Dziś 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
  2. W poniedziałek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy dar naszych wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 i 18:00. Dnia 1 listopada o godz. 17:00 procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych i dnia 2 listopada będą dwie procesje żałobne po Mszy Św. o godz. 9:30 i po Mszy Św. godz. 18:00.
  3. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wsparcie.
  4. Zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św. Przypominamy, że nawiedzenie naszej świątyni, w której spoczywa śp. Ks. Prałat Jan Sztuka jest równoznaczne z nawiedzeniem cmentarza.
  5. Od 1 do 8 listopada włączmy się do modlitwy Różaniec do Granic. Proszę wybrać sobie swoją godzinę i codziennie modlić się na różańcu za naszą ojczyznę. Tradycyjnie codziennie o godz. 17:30 odmawiamy w kościele różaniec za naszych bliskich zmarłych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja przez cały dzień. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30. W sobotę po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa z racji pierwszej soboty miesiąca. Adoracja do godz. 12:00.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Władysława Baltaziuka, śp. Eugeniusza Pisarskiego i śp. Stefanię Konopka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz