Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

8 XI 2020 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan połączona z tacą. O godz. 17:30 Różaniec do granic. O godz. 19:00 Modlitwa Uwielbienia.
  2. Od 8 listopada obowiązują nowe obostrzenia sanitarne w kościołach, tylko 1 osoba może przebywać na 15 m2, a więc po tych zmianach we Mszy Św. w naszej świątyni może uczestniczyć 90 osób jednocześnie. Stąd prośba, przyjmijmy ze zrozumieniem i cierpliwością nowe ograniczenia, które służą dobru nas wszystkich. Osoby przeziębione, kaszlące, proszę Was zostańcie w domu. Skorzystajcie z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. Przypominamy wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły. Zachęcamy od uczestniczenia w Mszach Św. poprzez media. W naszej parafii dziś będzie transmitowana Msza Św. on-line o godz. 12:30.

    Dobrze byłoby, żebyśmy wszyscy powiedzieli sobie dość brutalną prawdę. To jak poradzimy sobie z pandemią, w 70 proc. zależy od tego, jak my obywatele – wierni będziemy przestrzegać zasad, jak często będziemy dezynfekować ręce, utrzymywać dystans i nosić maseczki.
    Zasłyszane – warto sobie przypominać.

  3. W środę, 11 listopada przypada Święto Niepodległości (102 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność. W tym dniu kancelaria będzie zamknięta. Msze Św. jak w dzień powszedni.
  4. W przyszłą niedzielę, 15 listopada, o godz. 16:00 Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii Św. Zachęcamy część rodziców do uczestniczenia w tej Mszy Św. on-line.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. ks. Józefa Łazickiego (który w latach 1970-1976 był wikariuszem w naszej parafii) i śp. Mariannę Baltaziuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz