Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii Najczystszego Serca Maryi kontynuuje Dzieło Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. prałata Krzysztofa Uklei - proboszcza parafii.

Główny celem Parafialnej Caritas jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, wielodzietnym rodzinom, osobom chorym, samotnym, ludziom będącym w trudnej sytuacji.

Parafialny Zespół Caritas ma swój punkt w domu parafialnym i czynny jest w każdą środę w godzinach od 16.00 do 17.30.

Zespół Caritas liczy kilkanaście osób. Przy Parafialnym Zespole Caritas działa Klub Seniora.

Formy prowadzonej działalności:

• wydawanie żywności w ramach programu "Dostarczanie artykułów żywnościowych dla najuboższej ludności UE";
  • organizowanie spotkań dla osób starszych i chorych w Tygodniu Miłosierdzia;
  • okresowe zbiórki do puszek Caritas;
  • pozyskiwanie i rozprowadzenie odzieży, obuwia i zabawek;
  • organizowanie spotkań mikołajkowych dla dzieci;
  • prowadzenie rozmów z osobami samotnymi i potrzebującymi pomocy;
  • współpraca z innymi wspólnotami;
  • pomaganie uczniom potrzebującym pomocy w nauce.

Parafialny Zespół Caritas rocznie udziela pomocy około 400 osobom. W ciągu roku od marca 2011 do lutego 2012 wydano ponad 15 ton żywności.

Tornistry pełne uśmiechów rozdane
Piątek, 1 września 2017
Parafialny zespół Caritas przygotował i rozdał 96 plecaków oraz 36 wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.
Wśród tornistrów był również tornister Księdza Proboszcza – tornister marzeń i wielkiego serca. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za szlachetne serca.

Wydarzenia bożonarodzeniowe
Grudzień 2016
"Szlachetna Paczka" dla 145 uczniów szkół podstawowych z naszej parafii, 130 prezentów-serduszek dla dzieci, Wigilia dla 90 osób potrzebujących, 250 paczek świątecznych dla ubogich, chorych, bezdomnych, samotnych i rodzin potrzebujących.
Ludziom Dobrej Woli dziękujemy za Wielkie Serca!.

Tornistry "pełne uśmiechów" rozdane
Poniedziałek, 29 sierpnia 2016
Parafialny zespół Caritas przygotował i rozdał 112 plecaków z przyborami i artykułami szkolnymi oraz 40 wyprawek szkolnych.
Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Spotkanie opłatkowe
Sobota, 16 stycznia 2016
Spotkanie opłatkowe wolontariuszy parafialnych zespołów Caritas z ks. biskupem Markiem Solarczykiem w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie Płudy.

Wieczerza Wigilijna
Środa, 23 grudnia 2015
Odbyła się Wigilia z udziałem 75 osób – samotnych i potrzebujących. Przygotowano 200 paczek świątecznych.

Dar Serca
Sobota, 19 grudnia 2015
Uczennice klasy IIc z Gimnazjum Sióstr Nazaretanek wraz z S. Karoliną przygotowały paczki świąteczne dla rodziny wielodzietnej.

Jasełka i Św. Mikołaj
Sobota, 19 grudnia 2015
117 dzieci dzięki akcji parafialnej Caritas „Dar Serca” otrzymało prezenty świąteczne.

Gala „Wolontariat łączy pokolenia”
Piątek, 4 grudnia 2015
Statuetki i dyplomy dla wolontariuszy parafialnego zespołu Caritas.

Tornister pełen uśmiechów
Wtorek, 1 września 2015
Caritas parafialna rozdała w tym roku 92 plecaki z przyborami szkolnymi i 60 wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.
Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za wielkie serca!

Kiermasz książkowy
Niedziela, 30 sierpnia 2015
Caritas parafialna, z inicjatywy ks. Proboszcza, zorganizowała po raz pierwszy kiermasz książek i podręczników używanych.

Wielkopostne dary serca
Środa, 1 kwietnia 2015
Z darów złożonych do kosza oraz z kupionych produktów przygotowano 225 paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących i 60 paczek dla dzieci.

Akcja "Pomagamy"
Od stycznia do marca 2015 w każdą środę wydawane były kanapki dla osób potrzebujących pomocy.

Wigilia samotnych i potrzebujących
Poniedziałek, 22 grudnia 2014
Odbyła się wigilia z udziałem 90 osób - samotnych, bezdomnych i potrzebujących. Przygotowano 252 paczki świąteczne.

Jasełka "Dzieci - dzieciom" i spotkanie ze Św. Mikołajem
Sobota, 20 grudnia 2014
110 dzieci dzięki akcji Caritas "Serce dla dzieci" otrzymało prezenty świąteczne. Dziękujemy ludziom dobrej woli za szlachetne serca!

Akcja "Tornister pełen uśmiechów"
Poniedziałek, 1 września 2014
Parafialna Caritas rozdała 105 tornistrów dla dzieci oraz 45 wyprawek szkolnych dla młodzieży gimnazjalnej.

Wielkanoc 2014
Poniedziałek, 14 kwietnia 2014
Z okazji Świąt Wielkanocnych parafialny zespół Caritas wraz z ks. Proboszczem przygotował 250 paczek świątecznych dla potrzebujących (chorych, samotnych i rodzin wielodzietnych) oraz 105 paczek dla dzieci.
Przy parafialnej Caritas powstała Młodzieżowa Grupa Wolontariuszy.

Akcja "Serce dla dzieci"
Piątek, 20 grudnia 2013
Parafialny zespół Caritas wraz z ks. Prałatem zorganizował parafialną akcję "Serce dla dzieci". Aż 114 dzieci otrzymało świąteczne prezenty.

"Spotkajmy się na Grochowie" - Festyn rodzinny w ogrodach parafialnych
Niedziela, 8 września 2013
Parafialny zespół Caritas i młodzieżowa grupa wolontariuszy przygotowali loterię fantową.

Akcja "Tornister pełen uśmiechów"
Poniedziałek, 2 września 2013
Parafialny zespół Caritas wydał 62 plecaki z przyborami szkolnymi. Z akcji parafialnej zbiórki artykułów szkolnych do kosza, przygotowano 20 wyprawek dla dzieci w wieku 6-7 lat.

Wigilijne spotkanie
W sobotę, 22 grudnia 2012 parafialny zespół Caritas wraz z ks. proboszczem zorganizował Wigilię dla ponad 200 osób samotnych i potrzebujących. Z darów złożonych do kosza zrobiono 265 paczek świątecznych.

Dar serca
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia parafialny zespół Caritas wraz ks. prałatem Krzysztofem Ukleją zorganizował I parafialną akcję "Dar serca dla dzieci". 80 dzieci z wielodzietnych rodzin otrzymało prezenty świąteczne od ludzi dobrej woli.

Tornister pełen uśmiechów
Akcja trwała od 15 do 30 sierpnia 2012

Udział parafialnego zespołu Caritas w odpuście parafialnym
16 czerwca 2012