Rozważania parafian (26.06.2022)

Ewangelia (Łk 9, 51-62)

Pan Jezus jest Panem życia i Zmartwychwstania. Bądźmy więc nauczycielami życia. Uczniowie Jezusa mają się nie zajmować śmiercią. Tylko zwiastunem życia w Bogu.

Przyjmując Jezusa przyjmujemy to co najwspanialsze.

Tam gdzie przychodzi Jezus wszystko rozkwita. Królestwo śmierci jest pokonane i tam powstaje Królestwo światłości i życia.

Kochajmy bliskich i troszczmy się o ich nawrócenie i zbawienie, jednak najważniejszy ma być Jezus Chrystus ku Chwale Boga Ojca w Duchu Świętym. Mam za Nim iść.

Jezus jest życiem i zmartwychwstaniem trzeba to zwiastować innym ludziom. Iść za Panem Jezusem w pełnej wolności wewnętrznej.

Apostołowie ciężko pracują i służą Bogu. Walczą o chwałę Boga Ojca już tutaj na ziemi. Walczą o Zbawienie dusz powierzonych im owiec z miłością i pokorą.

Monika Bagińska