Strona główna Warto przeczytać Słowo na niedzielę Słowo na niedzielę - 4 XI 2012

Słowo na niedzielę - 4 XI 2012

XXXI niedziela zwykła

Czytania: Pwt 6,2-6; Ps 18,2-4.47.51; Hbr 7,23-28; J 14,23; Mk 12,28b-34

Dowodem, że jakiś uczony wysłuchał odpowiedzi Jezusa z otwartym sercem, jest to, że sam zaczął kontynuować wyjaśnienie w duchu nadanym przez Niego. Tak jest zawsze ze słowem Bożym. Kto wchodzi w nie z wiarą, ono ogarnia go swoim światłem i życiem. Wtedy człowiek przekonuje się, że słowa i zdania Pisma Świętego jedynie sygnalizują niewyczerpane bogactwo słowa Bożego. Kościół czerpie z tego bogactwa już dwa tysiące lat i wciąż odkrywa w nim treści poruszające głębią i świeżością. Słuchając z ust Pana Jezusa dobrze sobie znanego przykazania miłości Boga i bliźniego, ów uczony może po raz pierwszy w życiu to przykazanie zrozumiał. Zobaczył z całą oczywistością, że największe dokonania i ofiary nic nie znaczą, jeśli nie płyną z kochającego serca. A z drugiej strony, kto naprawdę kocha Boga, jest być może bliżej królestwa Bożego niż wielu jego aktywnych pracowników.

Rozważania zaczerpnięte z „Agendy Biblijnej 2012” wydawnictwa Verbinum.