Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Kościół domowy

Domowy Kościół

gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie

Domowy Kościół to sposób na zbudowanie swojej rodziny na skale, którą jest Jezus Chrystus. Na nauczenie się miłości małżeńskiej i rodzicielskiej od Tego, który tą miłością jest. Na stanięcie z codziennymi problemami rodziny w comiesięcznym dialogu małżeńskim przed Bogiem i poszukiwaniu woli bożej w życiu naszej wspólnoty rodzinnej - Kościoła domowego. Na życie kierowane przez Chrystusa.

Jeśli jest w Tobie pragnienie oparcia swojej rodziny na solidnych podstawach i codziennej pracy nad sobą i swoją wspólnotą małżeńską, masz z tym problemy i chcesz poszukać ich rozwiązania zapraszamy do nas…

Kinga i Rafał Ostrowscy

tel.: +48 884 861 254, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Domowy Kościół w naszej parafii

Pierwsze spotkanie Domowego Kościoła odbyło się w naszej parafii w lutym.2012 r. Zawiązała się wówczas wspólnota kilku małżeństw, które rozpoczęły swoją formację w DK. Moderatorem kręgu jest Ks. Wojciech Jaworski.

Dzielimy się tym, co dostaliśmy…

Jeśli chcesz na chwilkę zatrzymać się, spojrzeć inaczej na swoją rodzinę, lub przeżyć z żoną/mężem romantyczną chwilę we dwoje, staramy się umożliwić Ci to poprzez organizowanie spotkań tj.:

Samochodowa Randka Małżeńska więcej na: http://randkamalzenska.pl/,

czy Warsztaty Małżeńskie.

 

Co to jest DK

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame (END).

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Małżeństwa włączają się do kręgów DK, aby sobie wzajemnie pomagać. „Równi usługują równym” (Humane vitae, 26)

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem.

DK dąży do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez wdrażanie do:

- życia słowem Bożym

- życia modlitwą osobistą, ze współmałżonkiem oraz z dziećmi (modlitwa rodzinna) jako osobistego spotkania z Chrystusem, swoim Zbawicielem,

- comiesięczny dialog małżeński

- postawy służby we wspólnocie Kościoła według otrzymanych darów.

Krąg tworzy 4-7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym.

Za krąg odpowiada jedno z należących do niego małżeństw, zwane parą animatorską. Dla prawidłowej pracy kręgu niezbędna jest doktrynalna i duchowa pomoc księdza moderatora – doradcy i opiekuna duchowego.

Założycielem DK jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987).

więcej informacji - http://www.dk.oaza.pl/v7/zalozyciel.php

film „Gwałtownik Boży” o Słudze Bożym Ks. Franciszku Blachnickim - http://www.oaza.de/filmy/film-o-ks-franciszku-blachnickim-gwaltownik-bozy/

W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ

więcej informacji - http://www.dk.oaza.pl/v7/zalozyciel.php?rdz=11

film o Siostrze Jadwidze Skudro –  http://www.domowykosciol.de/2011/06/film-o-s-jadwidze-skudro/

 

Obecnie pragniemy zaprosić państwa na kolejną randkę pod hasłem: „kibicujrodzinie.pl”

 

http://www.kibicujrodzinie.pl/

Dlaczego?

Zwycięstwo jest piękne! Sukcesy sportowców są godne podziwu. Ich umiejętności, determinacja, zgranie oraz fantazja rozpalają serca setek tysięcy kibiców. Również kiedy ponoszą porażki…

Ale nie tylko sport jest ważny. To rodzina może być pasją prawdziwego zwycięzcy.

Nie możesz tego przeoczyć. Nie możesz dać się zwieść wizji rodziny jako miejsca nie przynoszącego mężczyźnie sławy a kobiecie urody.

Jak za narzeczeńskich czasów, kobieta pragnie uwodzić pięknem a mężczyzna podbijać jej serce. Wasza miłość to diament, który może lśnić tak samo jak wtedy kiedy poznaliście się. Lśnić jeszcze mocnej, bo jest oszlifowany w codzienności.

Trening?

Dla osiągnięcia zwycięstwa sportowcy są w stanie wyrzec się wszystkiego i podjąć najcięższy trening. Podobnie my jesteśmy w stanie dla sukcesu w pracy poświęcić wiele naszego wysiłku.

Tak samo jest z rodziną. Sukces nie osiąga się sam. Tutaj też potrzebujemy treningu. Żadne małżeństwo nie rozpada się w jeden dzień.

Jak?

Zapraszamy Was na wspólną randkę - wyjątkowy seans w kilkudziesięciu kinach w Polsce.
Po kinie możecie rozsiąść się w Waszych samochodach i dać się ponieść falom eteru na głębię relacji małżeńskich, przy pomocy interaktywnej audycji radiowej.
Kontynuacją będzie internetowy kurs, który pomoże Wam rozwinąć to, co być może obudzi się w Was w trakcie randki.

Kiedy?

1 czerwca 2012 - rusza rezerwacja biletów!

Zacznijmy w czerwcu. Tak się składa, że w podobnym czasie co Mistrzostwa Euro 2012, będą miały miejsce trzy „rodzinne święta” – Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Wykorzystajmy czas wzmożonego kibicowania na kibicowanie również własnej rodzinie.

Gdzie?

Zapraszamy do kin oraz stacji radiowych w całym kraju. W akcję włączyło się 60 miast w Polsce.