Ruah

Wspólnota RUAH powstała w styczniu 2015 r.

Jesteśmy Wspólnotą w Duchu Świętym, stąd pochodzi nasza nazwa – Ruah.

Ruah z języka hebrajskiego znaczy bowiem tchnienie, powietrze, wiatr - w ten sposób określany jest w Biblii Duch Święty.

Nie dziw się, że powiedziałem ci: trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha. (J 3, 8)

Głównym celem naszej Wspólnoty jest dążenie do budowania i pogłębiania osobistej relacji z Bogiem oraz dzielenie się tym doświadczeniem z drugim człowiekiem. Wspieramy się wzajemnie w tej drodze wspólną modlitwą, życzliwością, przyjaźnią i świadectwem naszej wiary.

Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie.
Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
(Mt 18, 19)

Wspólnota to umacnianie wiary, wspólna modlitwa, możliwość rozwoju duchowego oraz swobodnej rozmowy na tematy religijne. Każde spotkanie wspólnotowe to modlitwa, rozważanie Słowa Bożego oraz dzielenie się osobistymi doświadczeniami, które ukazują działanie Boga w naszym życiu. To również medytacje lub konferencje przygotowane przez Księdza - opiekuna naszej Wspólnoty.

Podejmujemy również działania ewangelizacyjne. Raz w roku w okresie jesiennym organizujemy Kurs Alpha w kontekście katolickim. W czasie Kursu można posłuchać o podstawach chrześcijaństwa, w swobodnej atmosferze porozmawiać o Bogu, wymienić się poglądami, przemyśleniami, doświadczeniami.

Jesteśmy otwarci na nowe osoby więc czekamy także na Ciebie.

Serdecznie zapraszamy na spotkania Wspólnoty Ruah, które odbywają się w naszej Parafii pw. Najczystszego Serca Maryi w każdą środę o godz. 19:00, w dolnej salce na plebanii (ul.  Chłopickiego 2). Zachęcamy do wcześniejszego uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18:00.

Opiekunem Wspólnoty Ruah jest Ks. Tomasz.