Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Ruch Światło-Życie

"Chciałem powiedzieć, że właśnie ta oazowa pieśń <<Barka>> wyprowadziła mnie z ojczyzny przed 23 laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. I z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła (...). Dziękuję ci, pieśni oazowa!"

 

Jan Paweł II

Kim jesteśmy?

 

Jak to się zaczęło?

Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy (rodzaj rekolekcji), która odbyła się w 1954r. Przed 1976 r. Ruch był znany pod nazwą „Ruch oazowy”. Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (24 marca 1921 – 27 lutego 1987).

Jakie są nasze cele?

Są nimi: ewangelizacja, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, formacji w grupie uczniów Jezusa, a następnie konkretna służba w Kościele i świecie.

Jak się modlimy ?

Niektóre modlitwy zostały nam przez Boga podarowane jako okazja do jednoczenia się z Nim, ale we wspólnocie. Taką okazją jest też modlitwa spontaniczna.

Zaczyna się prosto – od wezwania Ducha Świętego, by zjawił się pośród nas. To On ma być Reżyserem spotkania. Modlitwa spontaniczna przybiera różne formy. Można np. od uwielbienia Boga przejść do dziękczynienia, potem do przeproszenia Go za nasze winy, by skończyć na prośbach, które nosimy w sercu. Możemy się też spotkać z odczytywaniem co jakiś czas fragmentów z Pisma Świętego (słowa Bożego), które mają za zadanie pomóc nam w modlitwie.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA RUCHU ŚWIATŁO ŻYCIE W KAŻDY PIĄTEK PO MSZY ŚW. O GODZ. 18.00

Opiekun Ks. Łukasz Staszak