Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Schola

Spraw Panie, aby całe moje życie było hymnem
wyśpiewanym na cześć Bożej Miłości, na cześć Maryi…

św. A. Orione

 

Dziecięca Schola

to grupa młodych ludzi ze szkoły podstawowej i gimnazjum, które dzielą się swymi muzycznymi talentami ze Wspólnotą Parafialną. Spotykamy się w piątki o 17:00 w sali na plebanii pod opieką s. Łukaszy, Pana Adama Żelno i Krzysztofa Sobieraja. W pierwsze piątki miesiąca nie ma spotkań. Schola uczestniczy we mszy św. w każdą niedzielę o godz. 11.00 (zbiórka o 10.30).

Poprzez muzykę i śpiew, gestem i tańcem - wyrażamy naszą miłość do Pana Boga przygotowując oprawę mszy świętej z udziałem dzieci w każdą niedzielę oraz świętując w raz z Parafią inne Uroczystości.

Jeśli chcesz i Ty możesz do nas dołączyć… jeśli masz otwarte serce i radość, którą chcesz podarować innym…

Zapraszamy !!!

 

Uroczystości przyjęcia nowych scholanek

2016

"27 listopada, 4 dni po liturgicznym wspomnieniu świętej Cecyli - patronki muzyki kościelnej, stał się wspaniałą okazją do świętowania dla dziecięcej scholii parafialnej w kościele pod wezwaniem Najczystszego Serca Maryi w Warszawie. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św., w czasie której dwanaście nowych kandydatek zostało przyjętych do scholii, a pozostałe dziewczęta odnowiły swe przyrzeczenia na ręce Ks. Prałata Krzysztofa Uklei. Dziewczęta pod opieką Siostry Łukaszy i Pana Adama i Krzysztofa przygotowały oprawę liturgiczno-muzyczną z radością i dziecięcym entuzjazmem służąc przy ołtarzu swymi talentami.

 

Po Uczcie Duchowej wspólne foto (z ks. proboszczem i ks. Mariuszem) i przyszła pora na "małe co nie co...". Rodzice scholanek przygotowali słodki poczęstunek i wspólnie razem świętowaliśmy w domu parafialnym.

Deo gratiass !!!

 

2014

25 listopada – Święto św. Cecylii – przyjęcie nowych scholanek.

 

2012

23 listopada, dzień po liturgicznym wspomnieniu świętej Cecylii - patronki muzyki kościelnej, stał się wspaniałą okazją do świętowania dla dziecięcej scholi parafialnej w kościele pod wezwaniem Najczystszego Serca Maryi w Warszawie. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św., w czasie której piętnaście nowych kandydatek zostało przyjętych do scholi, a pozostałe dziewczęta odnowiły swe przyrzeczenia na ręce Ks. Prałata Krzysztofa Uklei. Dziewczęta pod opieką Siostry M. Bożeny przygotowały oprawę liturgiczno-muzyczną z radością i dziecięcym entuzjazmem służąc przy ołtarzu swymi talentami.

Po Uczcie Duchowej wspólne foto i przyszła pora na "małe o nie co...". Rodzice scholanek przygotowali słodki poczęstunek i wspólnie razem świętowaliśmy w domu parafialnym. Deo gratias !!!

Dzięki Ci, Panie za Dar naszych scholanek, za ich rodziców i rodziny zatroskane o duchowy rozwój swych dzieci. Św. Alojzy Orione, Św. Cecylio... módlcie się za nami....