Strona główna Wspólnoty Parafialne Wolontariat Światowych Dni Młodzieży

Wolontariat Światowych Dni Młodzieży

Czym są Światowe Dni Młodzieży?

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Wyrosły one z troski świętego Jana Pawła II, który niestrudzenie przemierzał ziemię, by szukać młodych ludzi i z ojcowską miłością wychodził im naprzeciw. „Szukałem was, a wy przyszliście do mnie”. Ta wędrówka wspólnoty Kościoła przez miasta i kontynenty trwa nieprzerwanie od trzydziestu lat. Włączają się w nią kolejne pokolenia młodych całego świata.

Zaproszenie do współpracy

Prosimy Was, drodzy młodzi, wyruszcie na szlak przygotowań duchowych, zaangażujcie się w prace wolontariatu ŚDM i zaproście na tę drogę Waszych rówieśników, którzy być może pozostają z dala od Jezusa i Jego Kościoła.

Pokornie prosimy też wszystkich o otwarcie w odpowiednim czasie swoich domów i wsparcie materialne, aby młodzi, którzy zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu, doświadczyli piękna naszej staropolskiej gościnności i braterskich serc.

Fragment listu Episkopatu Polski o przygotowaniach do ŚDM Kraków 2016

Jesteśmy grupą osób zaangażowanych w przygotowania naszej parafii na spotkanie Światowych Dni Młodzieży. (W naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów w dniach 20-25 lipca 2016 r.)

Przygotowania mają wymiar nie tylko organizacyjny ale przede wszystkim duchowy. Dlatego zależy nam, aby podzielić się z pielgrzymami ze świata tym, co mamy najcenniejsze – wiarą, naszą relacją z Panem Bogiem i doświadczeniem wspólnoty. ☺

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania formacyjne poprzedzone krótką modlitwą w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki oazowej na plebanii

Zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage'a na Facebooku.