Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Aktualności Wydarzenia Tornister pełen uśmiechów

Tornister pełen uśmiechów

Drukuj PDF

Parafialny zespół Caritas wraz z ks. Proboszczem rozpoczyna akcję Tornister pełen uśmiechów - tornistrową "kampanię", która wpisała się w kalendarz działań naszej parafialnej Caritas. Celem akcji jest pomoc dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin w przygotowaniach do nowego roku szkolnego poprzez skompletowanie dla nich plecaków i wyprawek szkolnych.

Akcja polega na rozprowadzeniu wśród ludzi dobrej woli pustych plecaków, które zostaną przez nich wypełnione przyborami i artykułami szkolnymi. Chętnych zapraszamy od niedzieli 6 sierpnia do zakrystii po odbiór plecaków. Przygotowane plecaki prosimy przynosić wraz z kartką informacyjną o wybranym dziecku do parafialnego zespołu Caritas, do zakrystii lub do kancelarii w terminie do 24 sierpnia 2017.

Potrzebne są: piórniki, bloki rysunkowe, zeszyty, kredki, długopisy, flamastry, plastelina, przybory geometryczne, itd. Osoby chętne mogą również kupić tornister i wypełnić go artykułami szkolnymi. Można też przynosić same artykuły i przybory szkolne – przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz na wyprawki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tak szlachetne dzieło.

Nie bądźmy obojętni - pomóżmy dzieciom odzyskać radość!