Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Tornister pełen uśmiechów

Parafialny zespół Caritas wraz z ks. Proboszczem rozpoczyna akcję Tornister pełen uśmiechów - tornistrową "kampanię", która wpisała się w kalendarz działań naszej parafialnej Caritas. Celem akcji jest pomoc dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin w przygotowaniach do nowego roku szkolnego poprzez skompletowanie dla nich plecaków i wyprawek szkolnych.

Akcja polega na rozprowadzeniu wśród ludzi dobrej woli pustych plecaków, które zostaną przez nich wypełnione przyborami i artykułami szkolnymi. Chętnych zapraszamy od niedzieli 6 sierpnia do zakrystii po odbiór plecaków. Przygotowane plecaki prosimy przynosić wraz z kartką informacyjną o wybranym dziecku do parafialnego zespołu Caritas, do zakrystii lub do kancelarii w terminie do 24 sierpnia 2017.

Potrzebne są: piórniki, bloki rysunkowe, zeszyty, kredki, długopisy, flamastry, plastelina, przybory geometryczne, itd. Osoby chętne mogą również kupić tornister i wypełnić go artykułami szkolnymi. Można też przynosić same artykuły i przybory szkolne – przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz na wyprawki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tak szlachetne dzieło.

Nie bądźmy obojętni - pomóżmy dzieciom odzyskać radość!