Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

7 III 2021 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przypominamy o noszeniu maseczki również w kościele!
O godz. 12:30 transmisja on-line.

 1. Zachęcamy do udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci, 17:30 dla dorosłych i 19:00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 Modlitwa Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Sercem, pieśnią i modlitwą chcemy wielbić Jezusa.
 2. Papież Franciszek zachęca nas do inicjatywy „24 godziny dla Pana”. Ma ona wymiar ogólnoświatowy. W dniach 12/13 marca na całym świecie w wyznaczonych świątyniach wierni mają dostęp do Sakramentu Pokuty.
  W naszej świątyni dodatkowy dyżur w konfesjonale będzie w piątek od godz. 16:00 do 20:00 i w sobotę od godz. 16:00 do 19:00.
 3. Dostępna do nabycia jest książka z kazaniami ks. Tomasza Podlewskiego wygłoszonymi w czasie ubiegłorocznych misji. W książce znajdziemy także pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie zachęcamy.
 4. Chętni do udziału w WPP na Jasną Górę w sierpniu składają deklaracje udziału w pielgrzymce do 30 kwietnia. Deklaracje można złożyć do ks. proboszcza lub do organizatorów pielgrzymki – Ojców Paulinów na ul. Długiej.
 5. Przy ołtarzu Św. Antoniego jest wystawiony kosz. Zachęcamy do składania darów na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących.
 6. Nowi parafianie mogą zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską i na poświecenie nowego mieszkania z zachowaniem przepisów epidemiologicznych.
 7. Zachęcamy do obejrzenia w naszym kościele wystawy: Ksiądz Major Szczepan Walkowski: sercem Polak, Przyjaciel Argentyny.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto bankowe na rzecz naszej wspólnoty.
 9. Zachęcamy do nabywana i lektury prasy katolickiej. Na naszej stronie są komentarze do czytań niedzielnych przygotowane przez uczestników nowo powstałej grupy „Inter Grochów”.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystości 190 rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską i za wspólny marsz do Pomnika w Alei Chwały.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz