14 III 2021 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Drukuj

Przypominamy o noszeniu maseczki również w kościele!
Transmisje on-line: dziś o godz. 12:30, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30

  1. Zachęcamy do udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowe w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 17:30 dla dorosłych i o godz. 19:00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00. Przypominamy, że dziś o godz. 19:00 Modlitwa Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie o godz. 17:30 do czwartku włącznie nowenna do św. Józefa.
  2. We wtorek o godz. 18:00 Msza Św. pod przewodnictwem ks. Bpa Romualda Kamińskiego Ordynariusza naszej diecezji. W czasie Mszy Św. będziemy modlić się za śp. księdza majora pilota Szczepana Walkowskiego. Po Mszy Św. otwarcie wystawy: „Sercem Polak-Przyjaciel Argentyny”. Wystawę otworzy Pani Ambasador Argentyny.
  3. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla lektorów świeckich. Obecność obowiązkowa. W przyszły piątek Uroczystość Św. Józefa. Można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 rekolekcje wielkopostne on-line dla dzieci. Zapraszamy dzieci i rodziców – włączcie się w te krótkie nasze rekolekcje. Natomiast na godz. 16:00 zapraszamy dzieci komunijne i ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 spotkanie dla grupy starszej kandydatów do Bierzmowania.
  6. Chętni do udziału w WPP na Jasną Górę w sierpniu składają deklaracje udziału w pielgrzymce do 30 kwietnia. Deklaracje można złożyć do ks. proboszcza lub do organizatorów pielgrzymki – Ojców Paulinów na ul. Długiej.
  7. Przy ołtarzu Św. Antoniego jest wystawiony kosz. Zachęcamy do składania darów na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących. Aktualnie z uwagi na pandemię nie przyjmujemy odzieży na plebanii. Caritas DWP na ul. Grochowskiej 113 prowadzi jadłodajnię dla ubogich i ewentualnie tam można zanieść rzeczy w dobrym stanie.
  8. Osoby zainteresowane rozliczeniem PITów za 2020 rok mogą zgłaszać się do zakrystii.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto bankowe na rzecz naszej wspólnoty. Zachęcamy do nabywana i lektury prasy katolickiej. Na naszej stronie są komentarze do czytań niedzielnych przygotowane przez uczestników nowo powstałej grupy „Inter Grochów”. Jest filmik - Słowo ks. proboszcza do dzieci na Wielki Post. Polecamy ciekawe artykuły – więcej na stronie.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Klonder, śp. Hannę Chłopik, śp. Henryka Zalewskiego i śp. Janinę Rybicką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz