4 IV 2021 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drukuj
  1. Dziś Niedziela Wielkanocna przezywana w czasie pandemii. Msze Św. o godz. 6:00, 8:30, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00 (połączona z koronką w trzecim dniu Nowenny), 18:00 i 20:00. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela.
    Kochani, to z pewnością niełatwe Święta Wielkanocne, które przeżywamy w inny sposób. Tegoroczne święta Paschalne z Wami i bez Was. Wielu z Was w swoich domowych kościołach świętuje Paschę, a my z grupą wiernych w kościele. W ostatnich tygodniach przyzwyczailiśmy się mówić, że dobrze nam było przed epidemią, a trudno po przyjściu koronawirusa. Na szczęście mamy lepszy punkt odniesienia, czas przed Chrystusem i po Chrystusie. To On Jezus Chrystus Zmartwychwstały – pamiętajmy, że choćby było nam bardzo trudno – nadaje wartość naszym czasom.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocy – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ostatnia Msza Św. o godz. 20:00. O godz. 15:00 dodatkowa Msza Św. z koronką do Miłosierdzia Bożego w kolejnym dniu nowenny. Od wtorku do soboty nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30. W środę z racji 7 dnia miesiąca nowenna połączona z modlitwami o nowe powołania kapłańskie.
  3. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego, jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z Mszą Św.
  4. Zachęcamy do oglądania Mszy Św. z naszego kościoła on-line. W każdą niedzielę i święta o godz. 12:30 i o godz. 15:00. Więcej na stronie internetowej.
  5. W piątek 9 kwietnia o godz. 18:30 rozpoczęcie Kursu przedmałżeńskiego.
  6. Kochani jesteście wspaniali! Bóg zapłać Wam, za wasze trwanie przy Chrystusie, w swoich domowych kościołach, za waszą troskę o nas, za waszą modlitwę i za dar serca przekazany na konto. Chciałem Wam Kochani napisać podziękowanie i wysłać pocztą, ale po co narażać innych. Przyjdzie czas, że osobiście Wam podziękuję. Wasze imiona zachowuję w sercu, a lista tych imion jest tak długa jak Litania do Wszystkich Świętych. Bóg zapłać.
  7. W ramach Wielkopostnej Akcji Caritas zostało wydanych 172 paczek dla samotnych. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym. Bóg zapłać Naszej parafialnej Caritas (przede wszystkim pani Czesławie Kmieć) za zorganizowanie i przygotowanie paczek.

 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom
Życzymy
Niech w naszym życiu będzie obecny żywy i prawdziwy Zmartwychwstały, niech dzięki Jego łasce, zwłaszcza dzisiaj, zmartwychwstanie w nas nadzieja.  
Ks. Proboszcz, Ks. Jarosław, Ks. Tomasz, Ks. Michał, Ks. Andrzej i Siostry Orionistki