Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

30 V 2021 - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Dziś transmisja Mszy Św on-line o godz. 12:30.

  1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Świętą.
  2. Dziś o godz. 18:45 koncert „Ufaj jak Św. Józef”.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  4. W poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe po Mszy św wieczornej.
  5. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego do południa. Nie ma Mszy Św. o godz. 18:00 i 20:00. Uroczysta Msza św. o godz. 16:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy w kościele, a następnie procesja będzie wokół kościoła dla tych, którzy będą na zewnątrz, zakończona uroczystym błogosławieństwem. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Przez całą Oktawę o godz. 17:30 będzie procesja Eucharystyczna, połączona z nieszporami. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian. Pamiętajmy o zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych, o dystansie społecznym i zasłanianiu twarzy.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz 16:30. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  7. W sobotę dnia 5 czerwca o godz. 18:00 Młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ks. bp. Ordynariusz Romuald Kamiński.
  8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, który jest do nabycia na stoliku pod chórem.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
  10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Julię Gałązkę i śp. Jadwigę Suchecką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz