Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

6 VI 2021 - X NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś transmisja Mszy Św on-line o godz. 12:30.

 1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Codziennie do czwartku włącznie o godz. 17:30 Nieszpory i procesja eucharystyczna.
 2. Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. W niedziele 20 i 27 czerwca po każdej Mszy Św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów.
 4. W poniedziałek o godz. 16:30 Różaniec za zmarłych połączony z nieszporami o godz. 17:30 i procesją eucharystyczną.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00.
 7. W sobotę w naszej parafii będziemy obchodzić doroczną Uroczystość Najczystszego Serca Maryi – odpust parafialny. Uroczysta Msza św. o godz. godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe, Wspólnoty, obecność jest znakiem przynależności do parafii, wyrazem naszej wspólnoty z Maryją, która jest naszą patronką. Podczas Mszy Św. nastąpi zawierzenie Maryi nas wszystkich.
 8. W przyszłą niedzielę rocznica I komunii św. o godz. 9:30 dla dzieci ze SP 246 i SP 374 oraz o godz. 11:00 dla SP 215 i SP 163. Spowiedź w piątek od godz. 16:30 do 18:30.
  O godz. 18:00 w łączności z naszymi biskupami podczas Mszy Św. zawierzymy nasze rodziny, parafie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Następnie o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie z procesją. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 17:30.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Szczególnie dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za dar ołtarza, który przeznaczyliśmy na zakup konfesjonału dla osób niedosłyszących.
 10. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz