Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

20 VI 2021 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie: w niedziele przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17:30, a w dni powszednie o godz. 17:45. Zapraszamy w tygodniu na adorację od godz. 16:00.
 2. Dziś i w następną niedzielę (27 czerwca) po każdej Mszy Św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów.
 3. Dziś o godz. 18:00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Łukasz Dańczak - neoprezbiter. Na zakończenie Mszy Św. ks. Prymicjant udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.
 4. We wtorek 22 czerwca o godz. 17:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do Św. Rity z poświęceniem róż.
 5. W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 6. Osoby chętne do udziału w 310 Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę proszę by zgłaszały się do Ojców Paulinów na ul. Długiej w Warszawie lub do ks. Proboszcza, który jest przewodnikiem grupy 5.
 7. Przypominamy, że w czasie wakacji w lipcu i sierpniu kancelaria będzie otwarta rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku. W niedziele wakacyjne nie będzie Mszy Św. o godz. 8:30.  
 8. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży, rodzicom i wychowawcom, że każde dzieło by było dobrze zakończone powinno być ofiarowane Panu Bogu. W naszym kościele Msze Św. dziękczynne w czwartek o godz. 18:00 i w piątek o godz. 8:00 lub 18:00. Mamy możliwość wyboru. ​​ ​  
 9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele - niech to będzie strój godny tego miejsca.
 10. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz