8 VIII 2021 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30. W piątek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 18:30 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ze świecami.
  2. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.
  3. W niedzielę, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” - bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, dostępny na stoliku pod chórem.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  6. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Aleksandra Dąbrowskiego l. 97. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…