15 VIII 2021 - WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

1. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
  2. Łączymy się z pielgrzymami na Jasnej Górze. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.
  3. Dziś 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” - bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, dostępny na stoliku pod chórem.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę.
  6. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę.