22 VIII 2021 - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj
  1. Dziś o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z modlitwami do Św. Rity.
  2. W czwartek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze Św. o godz. 7:00, 7:30, 8:00 i 18:00.
  3. Od 30 sierpnia (w poniedziałek) w godzinach rannych w kancelarii będą przyjmowane intencje mszalne na rok 2022.
  4. Nasz dotychczasowy wikariusz, ks. Jarosław Sikorski, otrzymał od Ks. Biskupa nowe zadanie. Po siedmiu latach w naszej parafii – dziś jako tzw. koadiutor odchodzi do parafii Długa Kościelna, gdzie docelowo zostanie proboszczem. Gratulujemy i dziękujemy ks. Jarosławowi za 7 lat pięknej pracy w naszej wspólnocie, życząc opieki Matki Bożej na dalszej kapłańskiej drodze i w nowych zadaniach.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich wolontariuszy i ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
  6. W przyszłą niedzielę (29 sierpnia) w naszej parafii będziemy gościć ojca Azariasza z zakonu bernardynów, który przybliży nam postać nowego błogosławionego – piętnastoletniego Carla Acutisa. W tym dniu, w czasie uroczystej sumy o godzinie 12:30 odbędzie się wprowadzenie relikwii błogosławionego do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Elżbietę Czechowicz i śp. Mariannę Zofię Jasińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz