5 IX 2021 - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj
 1. Od piątku do soboty uczestniczymy w nowennie przed beatyfikacją Matki Czackiej i Ks. Prymasa Wyszyńskiego (nowenna przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17:50). W przyszłą niedzielę uroczystości beatyfikacyjne w Świątyni Opatrzności. Bożej. W naszym kościele będzie telebim. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tej uroczystości w naszej świątyni. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30. O godz. 12:00 rozpocznie się bezpośrednia transmisja z uroczystości. Wiernym uczestniczącym w transmisji zostanie udzielona komunia św.
 2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17:00 różaniec za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza Św. za zmarłych. W przyszłą niedziele taca na Seminarium.
 3. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W przyszły piątek o godz. 18:30 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
 5. W dniach 8, 9 i 10 września w naszej parafii doroczne 40 godzinne nabożeństwo. Adoracja przez cały dzień. Zapraszamy.
 6. Zapraszamy wszystkich młodszych ministrantów i chłopców chętnych do bycia ministrantem w każdą sobotę na zbiórkę o godz. 10:00. W piątek po Mszy Św. wieczornej krótkie spotkanie dla starszych ministrantów i lektorów. Chętnych do scholi zapraszamy w niedziele na godz. 10:00.
 7. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do bierzmowania. Odpowiedzialnym za tegoroczną grupę jest ks. Łukasz. Zgłoszenia przyjmujemy przez cały wrzesień. Deklaracje zgłoszeniowe należy pobrać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej – takie zgłoszenie otrzymuje i składa sam kandydat!, nie rodzic czy ktoś z rodziny. Złożyć je należy do pierwszej niedzieli października, czyli 3.10.2021 r. Pierwsze spotkanie wstępne z kandydatami i ich rodzicami/opiekunami planowane jest w październiku.
 8. Starsza grupa kandydatów do bierzmowania ma najbliższe spotkanie w dniu 19 września (niedziela) o godz. 19:00 na plebanii.
 9. Ks. Michał zaprasza młodzież szkolną powyżej 7 klasy szkoły podstawowej i studencką na spotkania wspólnoty młodzieżowej oazy w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 10. I komunia św. planowana jest 14 maja – SP 215, 21 maja – SP 246 i 28 maja – SP 374 i SP 161. Spotkania dla rodziców w trzecią niedzielę miesiąca od 19 września br. Na stronie jest do pobrania druk zgłoszeniowy dziecka do I komunii św.
 11. Zachęcamy do zgłaszania osób chorych, które chcą przyjąć sakrament chorych i Komunię Św. w pierwszy piątek lub pierwszą sobotę miesiąca.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz