12 IX 2021 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj
 1. Dziś uroczystości beatyfikacyjne w Świątyni Opatrzności Bożej. W naszym kościele będzie telebim. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tej uroczystości w naszej świątyni. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30. O godz. 12:00 rozpocznie się bezpośrednia transmisja z uroczystości. Wiernym uczestniczącym w transmisji zostanie udzielona komunia św.
  Dziś taca na Seminarium Duchowne.
 2. Jutro 13 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ze świecami.
 3. W przyszłą niedzielę, 19 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu po Mszach Świętych będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM.
 4. We wtorek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 18:45 zebranie Akcji Katolickiej.
 5. W środę o godz. 19:00 spotkanie grupy Inter Grochów.
 6. W przyszłą sobotę wyjazd ministrantów, scholi i bielanek na zlot do Seminarium w Tarchominie. Osoby chętne zgłaszają się do ks. Łukasza.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Dzieci przynoszą różance do poświecenia. Na stronie internetowej list do rodziców ks. proboszcza.
 8. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do bierzmowania. Odpowiedzialnym za tegoroczną grupę jest ks. Łukasz. Zgłoszenia przyjmujemy przez cały wrzesień. Deklaracje zgłoszeniowe należy pobrać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej – takie zgłoszenie otrzymuje i składa sam kandydat!, nie rodzic czy ktoś z rodziny. Złożyć je należy do pierwszej niedzieli października, czyli 3.10.2021 r. Pierwsze spotkanie wstępne z kandydatami i ich rodzicami/opiekunami planowane jest w październiku. Deklaracja do pobrania.
  Starsza grupa kandydatów do bierzmowania ma najbliższe spotkanie w dnia 19 września (niedziela) o godz. 19:00 na plebanii.
 9. Przez wiele lat przy naszej parafii udzielaliśmy korepetycji dzieciom i młodzieży. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, planujemy wznowić zajęcia. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić trochę czasu na pomoc w odrabianiu lekcji i przygotowywaniu do sprawdzianów, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę (15 września) o godz. 17:30, do sali na plebanii. Omówilibyśmy zasady pracy w czasie pandemii.
  Najbardziej potrzebujemy wolontariuszy uczących matematyki, fizyki, chemii, jęz. angielskiego i niemieckiego. Mamy nadzieję, że COVID nie pokrzyżuje tych planów.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd.
 11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wandę Tokarską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz