17 X 2021 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj
  1. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. W przyszłą niedzielę taca na misje.
  2. W środę od godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy nauczycieli i chętnych do udzielania korepetycji.
    W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
    W środę spotkanie Akcji Katolickiej.
  3. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30 i 17:30. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży i dla osób dłużej pracujących o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  4. W piątek z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:20 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwa do Św. Rity i różaniec.
  5. Zapraszamy na Wieczór wszystkich Świętych! Dzieci, rodziców, młodych i osoby starsze! Każdego, komu bliscy sercem są nasi patroni. Świętować będziemy w czwartek 28 października po różańcu dla dzieci. Różaniec rozpocznie się o 18:30, potem – nasz wieczór ze świętymi. Procesją wyjdziemy na Plac Szembeka, zaśpiewamy piosenki o świętych, zatańczymy, skosztujemy Bożych Krówek, napijemy się ciepłej herbaty oraz wylosujemy świętych patronów na kolejny rok. Zrobimy konkurs atrybutów i patronatów naszych świętych. Będzie też konkurs strojów! Przygotujcie stroje ulubionych świętych lub tych, którzy patronują Wam imiennie. Można założyć je na kurtki, żeby nikomu nie było chłodno, a jednocześnie, by nasze świętowanie było widoczne z daleka! Zachęcamy dorosłych, by na ten jeden wieczór stali się aniołami: można ubrać na ramiona dwa związane rogami prześcieradła, a pas przewiązać sznurem. Na Wieczór wszystkich Świętych zapraszamy dzieci z rodzicami, ale też młodzież i osoby starsze – by Plac Szembeka zobaczył, że święci towarzyszą każdemu pokoleniu. Zapraszamy również do podzielenia się historiami, jak święci pomagają nam w życiu. Kartki ze świadectwami można wrzucać do specjalnej skarbony. Opublikujemy je na stronie internetowej parafii. Niech rośnie nasza wiara oraz świadomość, że niebo jest dla każdego z nas i że nikt nie idzie tam sam!
  6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zostały przygotowane specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wpisywać imiona zmarłych.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz