24 X 2021 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj
  1. Dziś Światowy Dzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na misje. W przyszłą niedzielę na godz. 11:00 zapraszamy dzieci w strojach Świętych na uroczystą Mszę św. z procesją z relikwiami Świętych.
  2. Mając na uwadze nasze zdrowie i naszych bliźnich zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, a zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni zamkniętej.
  3. W środę od godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy nauczycieli i chętnych do udzielania korepetycji. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik. W środę Spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30 i 17:30. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży i dla osób dłużej pracujących o godz. 19:00.
  5. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wsparcie. Dnia 1 listopada o godz. 17:00 procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych. Dnia 2 listopada będą dwie procesje żałobne – po Mszy Św. o godz. 9:30 i po Mszy Św. o godz. 18:00.
  6. Zapraszamy na Wieczór wszystkich Świętych! Dzieci, rodziców, młodych i osoby starsze! Każdego, komu bliscy sercem są nasi patroni. Świętować będziemy w czwartek 28 października po różańcu dla dzieci. Różaniec rozpocznie się o 18:30, potem – nasz wieczór ze świętymi. Procesją wyjdziemy na Plac Szembeka, zaśpiewamy piosenki o świętych, zatańczymy, skosztujemy Bożych Krówek, napijemy się ciepłej herbaty oraz wylosujemy świętych patronów na kolejny rok. Zrobimy konkurs atrybutów i patronatów naszych świętych. Będzie też konkurs strojów! Przygotujcie stroje ulubionych świętych lub tych, którzy patronują Wam imiennie. Zachęcamy dorosłych, by na ten jeden wieczór stali się aniołami: można ubrać na ramiona dwa związane rogami prześcieradła, a pas przewiązać sznurem. Na Wieczór wszystkich Świętych zapraszamy dzieci z rodzicami, ale też młodzież i osoby starsze – by Plac Szembeka zobaczył, że święci towarzyszą każdemu pokoleniu. Zapraszamy również do podzielenia się historiami, jak święci pomagają nam w życiu. Kartki ze świadectwami można wrzucać do specjalnej skarbony. Opublikujemy je na stronie internetowej parafii. Niech rośnie nasza wiara oraz świadomość, że niebo jest dla każdego z nas i że nikt nie idzie tam sam!

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz