31 X 2021 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj
 1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami) obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególne uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. 72 lata temu ks. Kardynał Stefan Wyszyński – nowy Błogosławiony – konsekrował tę świątynię. Dziś o godz. 12:30 uroczyście zostaną wniesione relikwie Błogosławionego Ks. Wyszyńskiego. O godz. 17:30 ostanie nabożeństwo różańcowe.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 Koncert zaduszkowy Lux Aeterna. Wystąpi kwartet wokalny Floridus, a przy organach pan Adam Tański.
 3. W poniedziałek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
 4. We wtorek 2 listopada Dzień Zaduszny. Kancelaria będzie nieczynna. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy dar naszych wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 i 18:00.
  Dnia 1 listopada o godz. 17:00 procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych. Dnia 2 listopada będą dwie procesje żałobne po Mszy Św. o godz. 9:30 i po Mszy Św. godz. 18:00.
 5. W czwartek o godz. 19:15 próba chóru. Zapraszamy nowe chętne osoby do naszego chóru Cor Mariae.
 6. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych które liczą na nasze modlitewne wsparcie.
 7. Od 1 do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św. Przypominamy, że nawiedzenie naszej świątyni, w której spoczywa śp. Ks. Prałat Jan Sztuka jest równoznaczne z nawiedzeniem cmentarza. Codziennie od 3 listopada do 8 listopada o godz. 6:30 i 17:30 różaniec za zmarłych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja przez cały dzień. W piątek Msze wynagradzające o godz. 7:00, 17:00 dla dzieci i 18:00. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:00, następnie różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę.
 10. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyła śp. Halina Kumosza. Rodzinie i przyjaciołom wyrażamy współczucie. Zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz