21 XI 2021 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się Rok Liturgiczny. O godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu. Dziś zbiórka do puszek na fundusz na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej połączona z tacą na Seminarium Duchowne. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
    Dziś będą dwie transmisje on-line: o godz. 12:30 i 16:00.
  2. W niedzielę 28 listopada 191 rocznica Powstania Listopadowego. W tym dniu o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele Św. Wacława, ul. Korkowa 27 w intencji Bohaterów Powstania Listopadowego.
  3. Jutro z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną Św. Rity. Zachęcamy do obejrzenia w naszym kościele wystawy o Cudach Eucharystii przygotowaną przez Bł. Carlo Acutisa.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy Św. będzie poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki będzie można nabywać od przyszłej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy Św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Roraty będą o godz. 6:30 rano.
  5. Od 22 do 30 listopada o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiamy nowennę w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
  6. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam Kochani wielu łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę dziękujemy za wszelkie dobro jakie w nią wnieśliście i zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni. Przypominamy jednocześnie, że według prawa kościelnego dłuższe niż trzymiesięczne zamieszkiwanie w nowym miejscu czyni Was automatycznie parafianami w nowej wspólnocie. Ważnym jest jednak, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami. Kontakt z parafią i zgłoszenie się do niej stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Irenę Szablewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…