28 XI 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj
 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
  Msza Św. o godz. 12:30 będzie transmitowana on-line.
  Dziś o godz. 17:30 nowenna do Św. Andrzeja Boboli, która potrwa do 30 listopada.
 2. We wtorek Uroczystość Św. Andrzeja Apostoła.
 3. W kościele wystawiony jest kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 5. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano. Zapraszamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
 6. Tradycyjnie pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Akcja Katolicka rozprowadza świece i sianko na stół wigilijny.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie (od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień), w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Spowiedź od godz. 6:30 i od godz. 16:30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:00, następnie Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 8. Z inicjatywy Ojca Św. Franciszka rozpoczął się Synod. W naszej parafii został powołany zespół synodalny. Na stronie internetowej są do pobrania ankiety synodalne. Można je wypełnić indywidualnie, anonimowo, bądź wspólnotowo. Ankiety można również otrzymać w kancelarii lub zakrystii. Zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu w Kościele.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz tygodnik „Idziemy”.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz