Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

5 XII 2021 - II NIEDZIELA ADWENTU

 1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz.17:00 różaniec za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza Św. dla kandydatów do Bierzmowania I i II grupy. Po Mszy Św. spotkanie. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zorganizowanie wigilii dla najuboższych z naszej parafii.
 4. Trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Świece i sianko rozprowadzane są pod chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy również do składania darów do kosza dla potrzebujących. Można też zgłaszać osoby samotne i potrzebujące, którym chcemy przekazać paczki świąteczne. W naszej parafii mamy 9 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, którzy chętnie mogą zanieść komunię św. naszym chorym, samotnym parafianom do domu np. w niedzielę czy w inny dzień tygodnia. Prosimy o zgłaszanie tych osób do kancelarii lub zakrystii.
 5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
 6. Zostały przygotowane ulotki nt. Synodu. Działa już zespół synodalny. Są też przygotowane ankiety synodalne. Więcej na stronie internetowej. W środę w godz. 15:30-18:00 działa punkt konsultacyjny naszego zespołu synodalnego dla osób, które chcą więcej dowiedzieć się o Synodzie, bądź chcą wypełnić ankietę synodalną.
 7. Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, zgodnie z wolą Ks. Biskupa, w tym roku kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej, tradycyjnej formie. W zamian, w styczniu przyszłego roku, mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać na specjalne nabożeństwo kolędowe oraz na spotkanie z kapłanami w naszym kościele. Będziemy modlić się w intencji Waszych Rodzin i udzielimy każdemu błogosławieństwa na Nowy Rok. Grafik zostanie wkrótce opublikowany. Oprócz spotkania w kościele planujemy też tradycyjną kolędę w Waszych domach, ale tylko na zaproszenie.
 8. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 6:30, 7:30, 8:00 i 18:00, o godz. 12:00 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
  Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci. (Matka Boża w Montichiari)
  Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
 9. We wtorek o godz. 13:30 w kinie Luna można obejrzeć grupowo bardzo ciekawy film o Bracie Albercie Chmielowskim pt: „Nędzarz i Madame”. W zakrystii lub kancelarii są zapisy na ten film.
 10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Grażynę Wójcik i Siostrę Jadwigę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz