Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

12 XII 2021 - III NIEDZIELA ADWENTU

Transmisja Mszy Św on-line dziś o godz. 12:30.

Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów

  1. Dziś III niedziela Adwentu. Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dziś po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie dla I i II grupy przygotowujących się do Bierzmowania.  Dziś zbiórka do puszek na zorganizowanie Wigilii dla ubogich.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje wygłosi ks. Józef Gontarz - Pallotyn ze Skaryszewskiej.
  3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej Spotkanie Akcji Katolickiej. W środę o godz. 19:30 na plebanii próba chóru.
  4. W przyszła niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
  5. Świece Caritas i sianko rozprowadzane są pod chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do składania darów do kosza. Zostaną one przekazane chorym i potrzebującym. W piątek 17 grudnia o godz. 10:00 będą wydawane paczki świąteczne dla potrzebujących.
  6. W tym roku biskup Kazimierz Romaniuk obchodzi 70-lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji w piątek, 17 grudnia, o godzinie 12:00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika zostanie odprawiona uroczysta jubileuszowa Msza Święta dziękczynna. Ks. Bp. Romaniuk dokładnie 16 grudnia w naszym kościele 70 lat temu przyjął święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Wyszyńskiego.
  7. Zostały przygotowane ulotki nt. Synodu. Działa zespół synodalny. Są też przygotowane ankiety synodalne. Więcej na stronie internetowej. W środę w godz. 15:30-18:00 działa punkt konsultacyjny naszego zespołu synodalnego dla osób, które chcą dowiedzieć się o Synodzie, bądź chcą wypełnić ankietę synodalną.
  8. Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, w tym roku kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej, tradycyjnej formie. W zamian, w styczniu przyszłego roku, mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać na specjalne nabożeństwo kolędowe oraz na spotkanie z kapłanami w naszym kościele. Będziemy modlić się w intencji Waszych Rodzin i udzielimy każdemu błogosławieństwa na Nowy Rok. Oprócz spotkania w kościele planujemy też tradycyjną kolędę w Waszych domach, ale tylko na zaproszenie.
  9. W zakrystii są bilety dla chętnych na film o Bracie Chmielowskim: „Nędzarz i Madame”. Film można obejrzeć w kinie Luna we wtorek 14 grudnia o godz. 13:20 lub 16:20. Cena biletu 14 PLN.
  10. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyła śp. Barbara Zofia Biniszewska. Rodzinie i przyjaciołom wyrażamy współczucie. Zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz