Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

19 XII 2021 - IV NIEDZIELA ADWENTU

Transmisja Mszy Św on-line dziś – 12:30 i 16:00, Pasterka – 24:00, Boże Narodzenie – 12:30.

Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów

  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje wygłosi ks. Józef Gontarz – Pallotyn ze Skaryszewskiej. Program w gablocie i na stronie internetowej. O godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
  2. W środę 22 grudnia o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z uczczeniem relikwii Św. Faustyny i modlitwy do Św. Rity.
  3. Od poniedziałku do czwartku spowiedź rano i wieczorem podczas Mszy Świętych.
  4. W piątek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano. Ostanie Roraty o godz. 6:30. Nie ma Mszy Św. o godz. 18:00. O godz. 23:30 modlitwa czuwania. O północy Pasterka. Taca na Fundusz Obrony Życia podczas Pasterki.
  5. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 8:30, 9:30, 11:00, 12:30 i wieczorem o godz. 18:00. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7:00 i 20:00.
  6. W niedzielę 26 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
  7. Zachęcamy od czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy” z kalendarzem na Nowy Rok.
  8. Zostały przygotowane ulotki nt. Synodu. Działa zespół synodalny. Są też przygotowane ankiety synodalne. Więcej na stronie internetowej – tu znajdziesz list i filmiki nt. Synodu. W środę w godz. 15:30-18:00 działa punkt konsultacyjny naszego zespołu synodalnego dla osób, które chcą dowiedzieć się o Synodzie, bądź chcą wypełnić ankietę synodalną.
  9. Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, w tym roku kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej, tradycyjnej formie. W zamian, w styczniu przyszłego roku, mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać na specjalne nabożeństwo kolędowe oraz na spotkanie z kapłanami w naszym kościele. Będziemy modlić się w intencji Waszych Rodzin i udzielimy każdemu błogosławieństwa na Nowy Rok. Oprócz spotkania w kościele planujemy też tradycyjną kolędę w Waszych domach, ale tylko na zaproszenie.
  10. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyła śp. Alina Goszczyńska, śp. Kazimierz Zagubień, śp. Edward Krezymon i śp. Stanisław Kulas. Rodzinie i przyjaciołom wyrażamy współczucie. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz