Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

26 XII 2021 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Niech ta niedziela stanie się okazją do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.
  2. W piątek 31 stycznia ostatni Dzień Roku Pańskiego 2021. O godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i Msza Św. dziękczynna. W tym dniu jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy Nowy Rok Anno Domini 2022. Msze Św. jak w niedziele. Przypominamy, ze jest to pierwsza sobota miesiąca.
  4. W drugi piątek miesiąca – 15 stycznia o godz. 18:30 na plebanii rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
  5. Zostały przygotowane ulotki nt. Synodu. Działa zespół synodalny. Są też przygotowane ankiety synodalne. Więcej na stronie internetowej – tu znajdziesz list i filmiki nt. Synodu. W środę w godz. 15:30-18:00 działa punkt konsultacyjny naszego zespołu synodalnego dla osób, które chcą dowiedzieć się o Synodzie, bądź chcą wypełnić ankietę synodalną.
  6. Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, w tym roku kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej, tradycyjnej formie. W zamian, w styczniu przyszłego roku, mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać na specjalne nabożeństwo kolędowe oraz na spotkanie z kapłanami w naszym kościele. Będziemy modlić się w intencji Waszych Rodzin i udzielimy każdemu błogosławieństwa na Nowy Rok. Oprócz spotkania w kościele planujemy też tradycyjną kolędę w Waszych domach, ale tylko na zaproszenie. Formularze do pobrania w kościele i na stronie internetowej.
  7. Parafialny Zespół Caritas wydał 150 paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujemy Pani Czesławie Kmieć, Pani Krystynie Zimnickiej i Joannie Hereśniak – uczennicy klasy VIII za udział w przygotowaniu paczek świątecznych, a wszystkim Ludziom Dobrej Woli za wsparcie i pomoc, za wielkie i szlachetne serca!
  8. W minionym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Serafina, śp. Andrzeja Gałązkę i śp. Władysławę Hartanowicz. Rodzinie i przyjaciołom wyrażamy współczucie. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz

 

Zawierzmy przeszłość Bożemu Miłosierdziu, swoją teraźniejszość Jego Miłości, a swoją przyszłość Opatrzności Bożej.
Życzenia szczęśliwego Nowego Roku pełnego Miłości i Pokoju
Składają duszpasterze