Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

2 I 2022 - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
 2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:00 różaniec za zmarłych, po nim Msza.
 3. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św. Taca na misje.
  O godz. 15:00 spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych: dla Akcji Katolickiej, Rodzin Nazaretańskich, Odnowy w Duchu Św., Caritas, Róż Różańcowych i Lektorów. Serdecznie zapraszamy.
  Po Mszy o godz. 18:00 wystąpi dla nas Hania Rybka oraz górale z Poronina. Zapraszamy do udziału w Eucharystii oraz wspólnego kolędowania po Mszy.
 4. W tym tygodniu 7 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30.
 5. W przyszłą niedzielę, 9 stycznia kazanie będzie głosił Ks. Piotr Wojtasiński, który pracuje w Papieskim Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Miesiąc temu był w Libanie oraz na granicy libańsko - syryjskiej, opowie nam o dramatycznej sytuacji humanitarnej, głodujących dzieciach, o ludziach którzy stracili dachy nad głową. Opowie również jaką pomoc my wszyscy niesiemy za pośrednictwem stowarzyszenia oraz o najbliższym realizowanym projekcie edukacyjnym dla dzieci, 20% rodzin zaprzestało nauczania swoich dzieci ze względu na brak środków. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na ten cel.
 6. W przyszły piątek 14 stycznia o godz. 18:30 na plebanii rozpoczęcie katechez przedmałżeńskich.
 7. Zostały przygotowane ulotki nt. Synodu. Działa zespół synodalny. Są też przygotowane ankiety synodalne. Więcej na stronie internetowej – tu znajdziesz list i filmiki nt. Synodu. W środę w godz. 15:30-18:00 działa punkt konsultacyjny naszego zespołu synodalnego dla osób, które chcą dowiedzieć się o Synodzie, bądź chcą wypełnić ankietę synodalną.
 8. Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, w tym roku kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej, tradycyjnej formie. W zamian, w styczniu przyszłego roku, mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać na specjalne nabożeństwo kolędowe oraz na spotkanie z kapłanami w naszym kościele. Będziemy modlić się w intencji Waszych Rodzin i udzielimy każdemu błogosławieństwa na Nowy Rok. Oprócz spotkania w kościele planujemy też tradycyjną kolędę w Waszych domach, ale tylko na zaproszenie. Formularze do pobrania w kościele i na stronie internetowej.
 9. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli śp. Eugeniusz Sobczak i śp. Franciszka Jęczmieniowska. Rodzinie i przyjaciołom wyrażamy współczucie. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz

 

Zawierzmy przeszłość Bożemu Miłosierdziu, swoją teraźniejszość Jego Miłości, a swoją przyszłość Opatrzności Bożej.
Życzenia szczęśliwego Nowego Roku pełnego Miłości i Pokoju
Składają duszpasterze