Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

31 VII 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dnia 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17:00 Różaniec za zmarłych, o godz. 18:00 Msza Św. za zmarłych, będziemy również polecać zmarłych w Powstaniu Warszawskim z obwodu Praskiego.
  2. Bardzo serdecznie chcemy podziękować ks. Michałowi Czajkowskiemu za 4-letnią pracę w naszej parafii. Ks. Michał 4 sierpnia wyjeżdża na misje do Sierra Leone w Afryce. Otoczmy Ks. Michała naszą modlitwą i wdzięcznością.
  3. We wtorek 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny zwany Porcjunkuli. Wierni, którzy nawiedzą świątynie i pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji kapłanów przez cały dzień. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu od godz. 17:30. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  5. W piątek z kościoła przy ul. Ostrobramskiej wyrusza Praska Pielgrzymka na Jasną Górę, a w sobotę 6 sierpnia w Uroczystość Przemienienia Pańskiego z kościoła Św. Ducha przy ul. Długiej 3 o godz. 6:00 wyrusza 311 Warszawska Piesza Pielgrzymka Paulińska.
  6. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje w dniach 19-21 sierpnia pielgrzymkę do Sanktuariów w Leżajsku, Radecznicy (Objawienia Św. Antoniego) i Kalwarii Pacławskiej.
  7. Informujemy, że pielgrzymka do Francji została odwołana.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz