16 VI 2019 - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Taca połączona ze zbiórką na stypendia dla studiujących księży.
  2. Zapraszamy wszystkie dziewczynki (szczególnie te, które przeżywały I Komunię św. i Rocznicę), by sypały kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, jako wyraz wdzięczności za dar Eucharystii. Próba sypania kwiatków jest w środę o godz. 17:30. Zachęcamy też do przynoszenia kwiatków do sypania.
  3. W środę zakończenie roku szkolnego – Msze Św. o godz. 8:00 i 18:00.
  4. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego do południa. Nie ma Mszy Św. o godz. 18:00 i 20:00. Uroczysta Msza św. o godz. 16:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. I Ołtarz przygotowują Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z ul. Hetmańskiej, II Ołtarz Wojskowi, III Ołtarz Panowie z Totus Tuus, IV Ołtarz Kościół Domowy. Procesja przejdzie tradycyjną trasą – ulicami Osowską, Wspólna Droga i Grochowską. Prosimy o udekorowanie okien i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian.
  5. W sobotę dnia 22 czerwca o godz. 17:50 koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa do Św. Rity. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. poświęcenie aut.
  6. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, który jest do nabycia na stoliku pod chórem.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. na remont dzwonów. Dziękuję Wam kochani za zrozumienie, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. Jest to gest Waszej wielkiej życzliwości. Udało nam się w ostatnim czasie uruchomić dzwony i zainstalować nowy cyfrowy wzmacniacz. Koszt tych prac to kwota 30 000 PLN. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wiesławę Nitecką-Kurdziel i śp. Irenę Gos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…