18 VIII 2019 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela to już przedostatnia niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  2. W czwartek 22 sierpnia o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny i modlitwy za wstawiennictwem Św. Rity. Przynosimy tradycyjnie czerwone róże.
  3. Władza Diecezjalna dekretem mianowała ks. Mariusza Czyżewskiego wikariuszem w par. Królowej Męczenników z prawem objęcia obowiązków proboszcza. Gratulujemy i dziękujemy ks. Mariuszowi za 4 lata pięknej pracy w naszej wspólnocie.
  4. Dziękujemy naszym Siostrom, Siostrze Cyryli i Siostrze Łukaszy za ich piękną dotychczasową pracę w parafii. Siostry podejmą po wakacjach pracę w nowych placówkach w Kole i Zduńskiej Woli.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont schodów naszej świątyni. Wszystkich i wolontariuszy i ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  6. Urząd Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenie WEST serdecznie zapraszają na „Wrzesień’39 – koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej". Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” ze swoim bandem instrumentalistów zaprezentuje program będący muzyczną opowieścią o losach polskiego społeczeństwa i polskich żołnierzy w trakcie II wojny światowej - od dramatycznego września 1939 r., przez zakazane piosenki okupowanej Warszawy, walkę partyzancką, polskie zmagania na niemal wszystkich frontach wojny aż po Powstanie Warszawskie.
    Koncert odbędzie się w niedzielę 1 września, na pl. Szembeka w Warszawie, początek o godz. 18:30. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!