22 IX 2019 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny i modlitwy za wstawiennictwem Św. Rity.
  2. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas ósmych i klas pierwszych szkoły średniej i starszych. Proszę zgłaszać się do ks. Michała w zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej przez cały wrzesień lub do kancelarii parafialnej we wtorki. Ks. Michał zaprasza młodzież szkolną powyżej 7 klasy szkoły podstawowej i studencką na spotkania wspólnoty młodzieżowej oazy w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
  3. Planowana jest pielgrzymka do Częstochowy dnia 12 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  4. Ruch Focolari zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym w najbliższy czwartek 26 września po wieczornej Mszy Św. w domu parafialnym. Zapraszamy nowe osoby.
  5. Chętnych do włączenia się w pierwszopiątkowe Wieczory Uwielbienia zapraszamy na próbę zespołu we wtorek o godzinie 19.15 w salce na plebanii. Więcej informacji w zakładce Zespół Uwielbienia na stronie internetowej parafii.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie.
  7. Grupa Artystyczna Supermarket oraz Fundacja Puszka organizuje 27 września artystyczną akcję plenerową pod tytułem „Okrągły stół”. Celem jest aktywizacja mieszkańców placu 1831 roku. Organizatorzy serdecznie zapraszają i do współpracy i na spotkanie.
  8. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. Od ponad 10 lat Caritas przy naszej parafii prowadzi bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Jak co roku gorąco zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, lubiących pracę z dziećmi. Czekamy na wolontariuszy – nauczycieli, studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy czują się na siłach i mogliby poświęcić choć godzinę w tygodniu na pomoc przy odrabianiu lekcji i przygotowaniu do sprawdzianów. Korepetycje rozpoczniemy 9 października.
  10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Bogdana Plewko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…