Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

29 XII 2019 - UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. We wtorek 31 grudnia ostatni dzień 2019 roku. O godz. 17:30 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 3. W środę 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 7:00, 17:00 dla dzieci i 18:00. Spowiedź rano od godz. 7:00 do 8:30 i po południu od godz. 16:30. O godz. 18:30 katecheza przed chrztem. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 5. W niedzielę 5 stycznia o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych: Akcji Katolickiej, Rodzin Nazaretańskich, Kółek Różańcowych i Lektorów, Caritas. Serdecznie zapraszamy.
 6. W drugi piątek 10 stycznia o godz. 18:30 na plebanii rozpoczęcie katechez przedmałżeńskich.
 7. W dniach od 30 maja do 5 czerwca 2020 roku planowana jest pielgrzymka Szlakiem Bałtyckim do Sankt Petersburga. Estonii i Łotwy. Program na stronie internetowej.
 8. Parafialny Zespół Caritas przygotował i wydał 121 paczek oraz 110 paczek-serduszek, dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących oraz zorganizował wieczerzę wigilijną dla 80 osób. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za udział w akcjach, za wielkie serce i pomoc. Dziękujemy Pani Czesławie Kmieć z Caritas, uczniom ze SP 215 i SP 374, wolontariuszom za ich szlachetność, za poświęcenie swojego czasu. Dziękujemy firmie Wars za przygotowanie 80 gorących posiłków na stół wigilijny.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.
  W tym tygodniu kolęda: w poniedziałek Zana, Zaliwskiego, w czwartek Zamieniecka oraz Łukowska 37 i 39, w sobotę od godz. 14:00 Łukowska 31, 46-66.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz