Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (21.03.2021)

Pierwsze czytanie (Jr 31, 31-34), Ewangelia (J 12, 20-33)

To już V Niedziela Wielkiego Postu. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy! Pochylmy się nad Słowem, które daje nam PAN: I czytaniem z księgi Jeremiasza oraz Dobrą Nowiną według świętego Jana.

Jr 31, 31-34: BÓG, który jest naszym TATUSIEM pragnienie, abyśmy jako Jego najukochańsze dzieci przylgnęli do Niego całym sercem i całym sobą. Nie na 65 czy 84% tylko na 100%!!! Pragnie nas takich, jacy jesteśmy: słabi i grzeszni, ciągle nas kochając i zachęcając do wybierania dobra.

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.”

Dziękuję PANIE za dar życia, który mi dałeś.

Dziękuję za łaski, które zsyłasz każdego dnia.

Dziękuje, że mogę wzrastać w rodzinie, pracy, wspólnotach, społeczeństwie dla Twojego Imienia. Chcę żyć i umierać dla Ciebie, mój JEZU. Oczyszczaj mnie z tego co Tobie się nie podoba, abym cały należał do Ciebie.

Mariusz Makuch