Rozważania parafian (28.03.2021)

Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej

Pan Jezus jest bliski, aby umrzeć na Krzyżu i Zmartwychwstać. Wszystko jest zaplanowane dzień po dniu, chwila po chwili.
Pan Jezus wjeżdża do Jerozolimy na osiołku.
Prostota, pokora, ubóstwo.
Tak bardzo Pan Jezus chce być blisko ludzi. Ukazać swoją Chwałę Miłości i Miłosierdzia, a nie potęgę, która by wzbudzała strach i niepokój.
Najbliżej Pana Jezusa byli Apostołowie, kładli oni swoje płaszcze na osiołku, by Pan Jezus mógł na tych płaszczach zasiąść, potem byli Ci, którzy rzucali swoje płaszcze przed Jezusem, a na końcu byli Ci, którzy rzucali palmy. Trzy stopnie bliskości, by wysławiać i czcić Pana. Oddajmy więc Panu Bogu to, co od nas oczekuje, jedni więcej inni mniej.

Chwała Tobie Jezu, Królu wieków.

Monika Bagińska