Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (25.04.2021)

Ewangelia (J 10, 11-18)

Jezus Dobry Pasterz
Dar Miłości Ojca dla nas.

Jezus swoje życie oddaje dobrowolnie, nie z przymusu, by kły zła nie dosięgły nas, tylko Jego, więc kiedy zły duch zbliża się do nas, aby nas zaatakować, to prośmy: Jezu, ratuj mnie! Broń mnie, bo bez Ciebie zginę, zło tego świata mnie pochłonie, pożre jak wilk.
Dobre owieczki, wyrzekają się wszelkiej formy współpracy ze złem, czyli wilkiem. Wielką radość sprawują Panu owce, które wróciły do swego Pasterza, które Go słuchają, miłują, chcą być zawsze blisko Niego.

Bądźmy Wszyscy w owczarni Chrystusa - tu niczego nie będzie nam brakowało.
Jezus jest Dobrym Pasterzem, więc będzie karmił swoje owce, nie czymś, ale Kimś.
Bądźmy dobrymi owcami karmiącymi się Dobrym Pasterzem - Ciałem, Krwią, nauką, miłością i Duchem.

Jezu chcemy być dobrymi owcami, Dobrego Pasterza.

Monika Bagińska