Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (16.05.2021)

Ewangelia (Mk 16, 15-20)

40 dni po swoim Zmartwychwstaniu Jezus w obecności Apostołów wstąpił do nieba.

Czasem wydaje się nam, że łatwiej byłoby nam żyć, gdybyśmy mieli Jezusa fizycznie obok siebie… Apostołowie też tak początkowo myśleli, jednak Jezus nie chce, abyśmy stali w miejscu. Pragnie naszego rozwoju w łączności z Nim, chce byśmy kierowali się wskazówkami, które dał nam będąc na ziemi.

Chrystus posyła każdego z nas, abyśmy głosili Ewangelię, tam gdzie się znajdziemy. Zapewnia, że kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony, a On sam będzie przez niego działał – nawet cuda. Głównym przesłaniem jest wzajemna MIŁOŚĆ, która ma jednoczyć nas na drodze do nieba i pomagać w czynieniu dobra.

Czy wierzysz, że Jezus jest w Tobie i może przez Ciebie działać?

Jak w swoim życiu realizujesz słowa: ”Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”?

Maria i Mariusz Makuchowie