Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (27.06.2021)

Ewangelia (Mk 5, 21-43)
Wskrzeszenie córki Jaira

W miesiącu poświęconym czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa czytamy poruszający fragment o wzruszającym sercu Pana Jezusa, który troszczy się o drobiazgi w naszym życiu. Pan Jezus powiedział do dziewczynki „Dziewczynko, mówię, ci wstań!”, a zaraz po tych słowach polecił, aby dano jej jeść. Po tak spektakularnym wydarzeniu, Pan Jezus zwraca uwagę na tak przyziemną sprawę, jakim jest posiłek, tym samym można odczytać to jako wyraz troski Pana Jezusa o każdy detal w naszym życiu.

Prośmy Pana Jezusa o ożywienie naszej wiary przez Najczystsze Serce Maryi, by zbudzone ze snu promieniowało żywą wiarą w gorejącą miłość Serca Pana Jezusa o każde tchnienie naszego serca.

Monika Bagińska