Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (25.07.2021)

Ewangelia (J 6, 1-15)

W dzisiejszej Ewangelii Jezus troszczy się podstawowe potrzeby ludu. O to by mieli co jeść. Robi to zanim o tym pomyśleli apostołowie. Czy pamiętam o tym, że Jezus troszczy się również o te moje najbardziej podstawowe potrzeby? Czy ufam Mu też w tej kwestii? A może jak uczniowie próbuję samemu rozwiązać problem? I nie zwracam się do Jezusa, który jest tuż obok i czeka na moją prośbę?

Jezu, proszę naucz mnie wiary, by zwracać się do Ciebie z każdą sprawą i ufać w Twoją pomoc. Proszę też, by nie była to modlitwa - jak ludu - który traktuje Ciebie rzeczowo. Proszę byś był Kimś więcej niż tylko kimś, kto zapewni mi wygodne życie. Proszę o prawdziwą relację z Tobą.

Joanna Dębowiak