Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (05.12.2021)

Ewangelia (Łk 3, 1-6)

Jan żyje w trudnych czasach – z jednej strony Herod, z drugiej Piłat... mimo wszystko Jan znajduje czas na modlitwę. Nie zamartwia się, ale idzie na pustynię, by swoje troski ofiarować Panu. I słyszy tam głos Boży. Dostaje misję – musi w tych niełatwych czasach głosić Słowo. Głosić nawrócenie.

A czy ja mam czas na oddzielenie się od tych wszystkich spraw, które mnie otaczają? Od zakupów przedświątecznych, zgiełku, codziennych piętrzących się obowiązków i brzmiącego w radiu piosenek świątecznych? Czy mam czas spotkać się z Panem na pustyni? Czy mam czas na przeżycie czasu oczekiwania – Adwentu?

Jan na pustyni dostaje misję życiową – zostaje powołanym. Czym może być moja pustynia? Czy w czasie Adwentu stwarzam ku temu warunki, by pobyć z Panem w ciszy? Jezus też często wychodził na pustynię się modlić – prośmy Go dzisiaj, by nauczył nas tej modlitwy - może coraz trudniejszej we współczesnym, hałaśliwym świecie.

Joanna Dębowiak