Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (02.01.2022)

Ewangelia (J 1, 1-18)

"Na początku było Słowo". Czym jest Słowo Boga dla mnie?

Dzięki Słowu powstał cały świat, który nas otacza. Słowo Boże ma wielką moc - jest stwórcze. Jedno Słowo Boga może spowodować, że cała Ziemia i wszystkie istoty żywe na niej mieszkające, ba nawet cały wszechświat, zniknie. To niesamowita moc, siła i twórczość. To samo Słowo Boga jest zapisane w Ewangelii. Czy zdaję sobie sprawę z tego jaką ono ma moc? A może mi spowszedniało? Może wpada jednym uchem i wypada drugim. Czy żyję tym Słowem, które słyszę co niedzielę?

Jeśli naprawdę przyjmuję Słowo Boga to Ono powinno dać mi moc i odnowienie, a także umocnienie do tego by żyć wiarą. "Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili."

To nie przypadek, że w pierwszą niedzielę Nowego Roku słyszymy właśnie te słowa. Może w tym roku, Słowo stanie się ciałem w moim życiu, czyli stanie się bardziej mi bliskie i realne, bo będę nim starać się żyć na co dzień i rozważać w swoim sercu?

Joanna Dębowiak