Rozważania parafian (27.03.2022)

Ewangelia (Łk 15, 1-3.11-32)

Dzisiejsze Słowo napełnia nas caritas i misericordia – miłością i miłosierdziem Ojca. Przez dzisiejsze Słowo dowiadujemy się, że Ojciec chce, abyśmy do Niego wrócili i wychodzi nam na przeciw przez Swojego Syna – Jezusa Chrystusa.

Niedziela radości z powodu marnotrawnych synów i córek, które wracają do Ojca dzięki Jezusowi. Dzieci Boga. które od niego odeszły, jak młodszy syn w Ewangelii, na nowo chcą do niego wrócić i być z Ojcem w domu Ojca. Maryja również raduje się razem z Bogiem, że my i nasi bliscy chcemy się uświęcać, nawracać i pokutować. Chcemy żyć nie według tego, co proponuje świat, ale według tego, co proponuje nasz Pan Jezus Chrystus.

Dzisiejsza Ewangelia mówi nam, aby naprawiać relacje wewnątrzrodzinne. Wierzymy, że całymi rodzinami będziemy w niebie, więc walczmy o pokój w rodzinach już tutaj na ziemi.

Ludzie będą się nawracać, jeśli Ty i ja będziemy wiernymi, pokornymi synami i córkami Boga Ojca, jak starszy brat w dzisiejszej Ewangelii. Jak nie będziemy pogardzać ludźmi którzy oddalili się od Boga, nie gorszyli się nimi, ale modlili i wstawiali do Pana Boga za nimi.

Duchu Święty daj nam światłe oczy serca.

Monika Bagińska