Rozważania parafian (05.06.2022)

Zesłanie Ducha Świętego

Dzisiejsze Święto zachęca nas do zastanowienia się Kim jest dla mnie Duch Święty? Czy mam z Nim relację, a może jest trochę zapomniany w moim życiu? Czy modliłem/modliłam się o dary Ducha Świętego? Którego daru najbardziej w tym momencie potrzebuję?

Jezus posyła Ducha Pocieszenia - „Pokój Wam... Weźmijcie Ducha Świętego”. Warto dziś zebrać wszystkie lęki, smutki czy niepokoje (których wszyscy mamy sporo w ostatnich czasach) i przedstawić je Duchowi Świętemu. Może pomoże w tym modlitwa naszego Papieża?

Święty Jan Paweł II codziennie od małego modlił się do Ducha Świętego modlitwą, której nauczył go jego Tata. Papież po latach przyznał, że ta modlitwa miała niesamowity wpływ na jego rozwój duchowy i była podstawą do napisania Encykliki o Duchu Świętym.

Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar męstwa, aby żadna bojaźń, ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu,
który Ciebie, o Boże, obraża.

Amen.

Joanna i Marcin Dębowiakowie