Przygotowanie do sakramentu chrztu

Marta Leleniewska, prowadząca "Dziennik Happy Mamy" na portalu happytv.pl, rozmawia z ks. prałatem Krzysztofem Ukleją o sakramencie chrztu św.

Część 1
Co powinni wiedzieć rodzice przygotowujący dziecko do chrztu?

Część 2
Kim są rodzice chrzestni dla dziecka, które zostaje włączone do wspólnoty Kościoła? Jakie są ich zadania i obowiązki wobec małego człowieka i jaka spoczywa na nich odpowiedzialność?

Część 3
Jak przygotować się do sakramentu? Jakie dokumenty muszą mieć rodzice? Co zrobić, gdy rodzice chrzestni są przypisani do innej parafii lub chcemy przeprowadzić ceremonię chrztu w innym kościele? Czy osoby w związkach niesakramentalnych mogą bez problemu ochrzcić dziecko?